Ogłoszenia parafialne

V niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020 r.

  1. W trudnym czasie epidemii staramy się trwać w wielkopostnym skupieniu. W związku z odwołaniem rekolekcji parafialnych zachęcamy, aby skorzystać z szerokiej propozycji rekolekcji głoszonych w Internecie i wysłuchać nauk rekolekcyjnych w domu.
  2. Pomimo epidemii nasz kościół jest cały czas otwarty. Codziennie odprawiamy Msze św. według przyjętych intencji a na ołtarzu jest wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o 17.30 a Gorzkie Żale w niedzielę o tej samej porze.
  3. Ogromnym zagrożeniem dla naszej wiary jest brak dostępu do sakramentów a szczególne do spowiedzi i Eucharystii. Robimy co możemy, abyście ten dostęp mieli pomimo ograniczeń liczby wiernych w kościele. Nie mogąc organizować spowiedzi w pierwszy piątek, który przypada w tym tygodniu i spowiedzi przedświątecznej, stosując się do rygorów sanitarnych, zachęcamy do spowiedzi podczas nawiedzenia kościoła w tygodniu. Codziennie przez cały dzień w kościele jest kapłan. Przychodźcie i proście o spowiedź i Komunię św. w ciągu dnia. Chociaż właściwym miejscem sprawowania spowiedzi jest konfesjonał, to z uzasadnionej przyczyny spowiedź może się odbyć poza nim. W naszym kościele będzie to miejsce obok zakrystii, wejście nawą boczną obok ołtarza Pana Jezusa ukrzyżowanego.
  4. Noc Nikodem w czwartek od 20.00 do 22.00, wraz z codzienną modlitwą kapłanów i sióstr naszej parafii będziemy transmitować przez Internet.
  5. Księża do chorych z Komunią św. udadzą się w piątek i sobotę.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa, ze zrozumiałych względów nie będzie procesji z palmami. Poświęcenie kilku palm odbędzie się przy ołtarzu na Mszy o godz. 10.00.
  7. Z naszego kościoła transmitujemy przez cały tydzień wszystkie Msze św., nabożeństwa i modlitwy przez kanał na YouTube. Prosimy Was łączcie się z nami duchowo w tych modlitwach w swoich domach. Módlcie się także indywidualnie, podejmujcie post w intencji, aby Bóg pozwolił opanować groźną epidemię i nie pozbawił nas dostępu do sakramentów. Prosimy także, troszczcie się o sąsiadów, szczególnie osoby straszę, chore i samotne.
  8. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. zmarłych Irenę Surmacz, Janinę Lidwin i Iwonę Kucharczyk. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Wszystkim, życzymy, abyście oczyma wiary patrzyli na wszystko to co się wokół nas dzieje. Za wstawiennictwem świętych: Klemensa, Kingi, O. Pio, św. Jana Pawła II, powierzamy siebie i tych których kochamy Bożej Opatrzności.