Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
  – w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  – we wtorek wspomnienie NMP Bolesnej;
  – w środę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa;
  – w piątek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
 2. Poświęcenie tornistrów szkolnych dla dzieci dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30.
 3. Nowenna do św. Jana Pawła II w środę 16 września będzie połączona w nabożeństwem do MB Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o 17.30.
 4. Rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania dla klas siódmych odbędzie się w środę 16 września na Mszy św. wieczornej o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie w kościele dla rodziców i kandydatów. Klasy ósme rozpoczęcie będą miały w kolejny poniedziałek 21 września także na Mszy św. o godz. 18.00. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej
  w zakładce „sakramenty”
  .
 5. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej za tydzień w niedzielę 20 września po Mszy św. wieczornej na plebanii.
 6. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania formacyjne:
  – w piątki o 17.00 spotkania ma Oaza Dzieci Bożych,
  – w piątki po Mszy św. wieczornej Oaza Młodzieżowa,
  – w soboty o godz. 9.00 – kandydaci na ministrantów,
  – w niedziele o godz. 10.30 schola dziecięca Klemenciaki.
 7. Sprawy gospodarcze:
  a. Ukończyliśmy ostatni etap remontu plebanii (klatka schodowa, pomieszczenia kancelarii i archiwum, piwnica, wymiana całej instalacji elektrycznej). Czekamy jeszcze na meble do kancelarii i do archiwum. Jak tylko zostaną ustawione meble to przeniesiemy kancelarię z wikarówki z powrotem na plebanie. Może uda się jeszcze we wrześniu.
  b. Trwa inwentaryzacja archiwum parafialnego za ostatnie trzy lata. Zostały zakupione szafy metalowe i specjalne pudła do przechowywania archiwaliów. Materiały są opisywane i jest uzupełniany katalog.
  c. Zostały wykonane okucia kominów i naprawa uszkodzonych elementów blachy na wszystkich obiektach parafialnych. Niestety nie ma instalacji odgromowej na budynkach parafialnych (plebanii, wikarówki i świetlicy). Taka instalacja jest wymagana do ubezpieczenia. Przygotowywana jest dokumentacja i oferta. Może jeszcze w tym roku uda się położyć instalację odgromową.
  d. Przy okazji tych prac i naprawy uszkodzonego dachu na kościele okazało się, że pokrycie dachu naszego kościoła jest dziurawe. Zgłosiłem to do konserwatora zabytków, który zlecił wykonanie ekspertyz konserwatorskich. Ekspertyzy zostały wykonane. Jutro zostaną przekazane do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie. Wg ekspertyz trzeba przygotowywać się do wymiany pokrycia dachowego na naszym kościele. Decyzję ostateczną podejmie Wojewódzki Konserwator Zabytków.
  e. Powoli przygotowujemy się do otwarcia kaplicy Morsztynów. Wykonano już szklaną obudowę Najświętszego Sakramentu ze szkła hartowanego. Będzie instalowana w tym lub przyszłym tygodniu. Są zamówione nowe stalle do tej kaplicy, wg projektu p. arch. inż. Bogusława Kulki. Będziemy jeszcze instalować kamerę i alarm.
  f. Została wykonana cała dokumentacja konserwatorska oraz budowlana i jest zgoda na odnowienie elewacji zewnętrznej budynku starej wikarówki, w której mieści się Bank. Obecnie jest wykonywany kosztorys ofertowy. Prawdopodobnie będziemy te prace realizować w przyszłym roku.
 8. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku zostali odprowadzeni śp. zmarli: Zdzisław Zręba, Krzysztof Kęsek, Feliks Jeziorek. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.