Ogłoszenia parafialne

VII niedziela zwykła – 23 lutego 2020 r.

  1. Od dzisiaj rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej 7 czerwca.
  2. Jutro i we wtorek w ramach 40-godzinnnego nabożeństwa, podczas modlitwy Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00, będziemy prosić o owocne przeżycie Wielkiego Postu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Ci którzy nie mogą wziąć udziału w tej modlitwie zachęcamy do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu i indywidualną modlitwę o innej porze.
  3. W tym tygodniu 26 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą odprawione o 6:00, 7:00, 8:30, 10:00, 17:00 i 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  4. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godz. 17:30, o 18:00 Msza św. i o 18:30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:00.
  5. Przy drzwiach wejściowych do kościoła, wolontariusze zbierają do puszek dobrowolne ofiary dla Klaudii Mistarz z Wierzbanowej. Dziecko jest ciężko chore a rodzice zbierają środki na kosztowną operację w Stanach Zjednoczonych. Prosimy o wsparcie.
  6. Towarzystwo Śpiewacze Lutnia w Wieliczce zaprasza wszystkich zainteresowanych śpiewaniem w chórze na próby, które odbywają się w poniedziałki i środy od godz. 18:00 w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, Rynek Główny 6. Szczegóły na folderach, które znajdują się na ołtarzu miłosierdzia.
  7. 1 marca w wielickiej Mediatece o godz. 17:00 można obejrzeć piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Film pt. Najświętsze Serce rozpoczyna się historią objawień jakich dostąpiła św. Małgorzata Alacoque i dwunastoma obietnicami jakie złożył Pan Jezus, tym, którzy czcić będą Jego Serce. Szczegóły na plakatach.
  8. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy zmarłego śp. Andrzej Fraś. Polećmy jego dusze miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.