Pielgrzymka Koła Seniora


   Tradycją już jest wspólne spędzanie wolnego czasu w gronie członków Koła Seniora, które działa przy naszej parafii. Jesienią tego roku nie mogło więc braknąć okazji na kolejną już pielgrzymkę. Tym razem docelowym miejscem stały się: Częstochowa, Gidle i Święta Anna. 

   W narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze uczestniczyliśmy w liturgii Mszy św. oraz Drodze Krzyżowej. Pełne skupienia rozważanie Męki Pańskiej zakończyliśmy pod pomnikiem św. Jana Pawła II, gdzie nie mogło zabraknąć papieskiej „Barki”. W Częstochowie prosiliśmy Królową Polski o potrzebne łaski dla rządzących naszą Ojczyzną oraz dla jej obywateli. 

   Kolejnym przystankiem na trasie pielgrzymki była miejscowość Gidle z Sanktuarium, gdzie znajduje się ujmująca serce niewielka Figura Matki Bożej. Maryi zwanej „Lekarką ciała” zawierzyliśmy zdrowie nas samych i naszych najbliższych.

   Ostatnim punktem pielgrzymki była św. Anna, która swoją nazwę przyjęła od Patronki tamtejszego Sanktuarium. Nawiedzenie tego miejsca zachęciło nas do szczególnej modlitwy w intencji rodzin. Czyż można było znaleźć lepszą Orędowniczkę, jak Tę, która wzorowo wychowała Maryję na Matkę Syna Bożego i opiekunkę Świętej Rodziny? Podczas wizyty u św. Anny był również czas na zakup maści Sióstr Dominikanek, która jest robiona według starych zakonnych receptur, a dająca ulgę wielu schorzeniom.

    Dziękujemy Bogu za dar pielgrzymki i jej owoce. Już dziś zapraszamy parafian na kolejne wędrówki z Kołem Seniora. 


Parafia Rzymskokatolicka św. KLEMENSA w Wieliczce

“Wy jesteście solą dla Ziemi”

Mateusz 5, 13