Wielki Post A.D. 2019


Rozpoczął się Wielki Post, czas pokuty i powrotu do domu miłosiernego Ojca. Czas rozważania męki naszego Zbawiciela, którą poniósł dla nas i dla naszego zbawiania. Za nami już pierwsze nabożeństwa pasyjne, które mogą stać się dla wiernych inspiracją do modlitewnego czuwania u boku Jezusa. Podobnie jak apostołów w Getsemani, zachęca nas do oddania Mu chociaż jednej godziny…

Zachęcamy do wzięcia udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które w naszej parafii odprawiane są we wszystkie piątki Wielkiego Postu – dla dzieci o godz. 17:30, a dla młodzieży i dorosłych o 18:30. Godziny nabożeństw zostały dobrane tak, aby umożliwić młodszym i starszym wiernym wzięcie udziału w wieczornej Mszy świętej, przystąpienie do stołu Pańskiego i uzyskanie w ten sposób łaski odpustu.

Zapraszamy również do rozważenia męki Zbawiciela w śpiewie Gorzkich Żali. To nabożeństwo sprawowane jest w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00. W tym roku kazania pasyjne głosi w naszej parafii ks. wikariusz Rafał Bobek.

Wielu wiernych – tak Wieliczan jak i turystów – wybiera uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych, które sprawowane są w ramach duszpasterstwa w Kopali Soli.

Parafia Rzymskokatolicka św. KLEMENSA w Wieliczce

“Wy jesteście solą dla Ziemi”

Mateusz 5, 13