Zmarła S. M. Edyta


Siostra Edyta Kowalewska urodziła się 9 stycznia 1950 roku w miejscowości Misie koło Lublina jako najstarsza z czworga dzieci Zenona i Czesławy. Na chrzcie świętym otrzymała imię Halina.

W 1971 roku idąc za głosem powołania wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Wieczyste śluby zakonne złożyła w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - 15 sierpnia 1978 roku w Branicach. W międzyczasie ukończyła studia katechetyczne w Krakowie. Praca katechetyczna stała się Jej życiową pasją.

Jako katechetka posługiwała w Białym Kościele, Branicach, Raciborzu, Radomiu a od 1995 roku w Parafii św. Klemensa w Wieliczce. Wielickie dzieci katechizowała przez 20 lat przede wszystkim w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika i przez kilka miesięcy w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki. Z pracy z dziećmi czerpała dużo radości.

Swoim pogodnym usposobieniem zarażała innych, których spotkała na swojej drodze. Wiele w życiu cierpiała, ból był nieodłącznym towarzyszem jej życia. Z pokorą przyjmowała chorobę mówiąc, że przez to cierpienie wyprosi sobie i innym niebo...

Ostatni odcinek życia spędziła w Pyskowicach. Pan Bóg powołał Ją do Siebie 21 marca 2019 roku. Pogrzeb Siostry Edyty zostanie odprawiony w sobotę, 23 marca o godzinie 11:00, w Branicach.

Wyjazd autokarem w sobotę o 7:00 spod Szkoły nr 2. Koszt 20 zł. Zapisy na autobus do jutra (22 marca), do Mszy św wieczornej w zakrystii kościoła.

Parafia Rzymskokatolicka św. KLEMENSA w Wieliczce

“Wy jesteście solą dla Ziemi”

Mateusz 5, 13