Pielgrzymka do Grecji - śladami św. Pawła Apostoła


GRECJA - Śladami św. Pawła Apostoła

 

Saloniki - Meteory - Delfy - Ossios Loukas - Korynt - Ateny-  Termopile - Olimp- półwysep Athos - Kavala - Filippii - Saloniki. 

 

dzień- zbiórka na lotnisku w Krakowieo godz. 11:30, odprawa, odlot o godz. 13:30, lądownie na lotnisku w Salonikach o godz. 16:30. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień- po śniadaniu przejazd do jednej z najbardziej znanych atrakcji Grecji wpisanej na listę UNESCO - Meteorów - zespołu wiszących klasztorów prawosławnych, usytuowanych na szczytach skalnych. Następnie przejazd do Delf w górach Parnasu – zwiedzanie kompleksu wykopalisk miasta słynnej w starożytności wyroczni delhijskiej. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 3 dzień- po śniadaniu przejazd do Ossios Loukas - średniowiecznego klasztoru św. Łukasza usytuowanego na odludnych zboczach masywu Helikon. Następnie przyjazd do hotelu w okolicach Aten, zakwaterowanie, czas wolny na wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

 4 dzień- po śniadaniu przejazd do Koryntu – miejsca gdzie przebywał św. Paweł, zwiedzanie ruin Koryntu, który jest pozostałością największej rzymskiej aglomeracji na terenie Grecji. Następnie przejazd do Aten i zwiedzanie min.: Wzgórze Akropolu, Areopag – miejsce słynnej mowy św. Pawła, Stadion Olimpijski, zmianę warty pod budynkiem Parlamentu, spacer po Place - niegdyś najstarszej dzielnicy rzemieślniczej, a dzisiaj najbardziej romantycznej i kolorowej części stolicy Grecji. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 5 dzień po śniadaniu wyjazd w kierunku Riwiery Olimpijskiej,krótki postój przy pomniku Leonidasaw pobliżu wąwozu Termopile, przejazd na Olimp - mityczną siedzibę dwunastu bogów, Park Narodowy uznany przez UNESCO zabytkiem międzynarodowej biosfery z unikatowymi ekosystemami. Spacer z Litochoro przepięknym wąwozem rzeki Enipeas. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 6 dzień po śniadaniu przejazd do Ouranopolis, skąd rozpocznie się rejs wokół półwyspu Athos - panorama malowniczych monasterów usytuowanych na stromych zboczach półwyspu. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 7 dzień po śniadaniu przejazd do Kavali, miasta, które jako pierwsze zostało odwiedzone przez św. Pawła podczas jego podróży misyjnej po Europie. Następnie przejazd do Filippi - najważniejszego miasta Filipa II, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie. Następnie udamy się także do miejsca chrztu św. Lidii - pierwszej chrześcijanki w Europie, która sakrament otrzymała od św. Pawła. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 8 dzień po śniadaniu przejazd do Salonik, miasta związanego z pobytem św. Pawła. Zwiedzanie rzymskich, greckich, bizantyjskich i tureckich zabytków miasta: Biała Wieża, Rotunda, Łuk Cesarza Galeriusza, kościół Demetriusza, czas wolny. Następnie przejazd na lotnisko, odprawa, wylot o godz. 17:10. Przylot do Krakowa/Balic o godz. 18:10. Zakończenie pielgrzymki

 Termin: 21.07 - 28.07.2019    Cena: ok. 1 870 zł + 390 €

 Świadczenia:
-
przelot na trasie: Kraków/Balice - Saloniki - Kraków/Balice 
-
przejazd autokarem na całej trasie zwiedzania
- opieka pilota

- opieka duszpasterza

-
zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach, pok. 2,3 os.

- wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
- ubezpieczenie: KL i NNW
- turystyczny fundusz gwarancyjny

Uwagi:

* Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodników, rejs statkiem, taksę klimatyczną, zestawy słuchawkowe - ok. 110 €,    * kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 

Istnieje możliwość wykupienie dodatkowych ubezpieczeń:

* ubezpieczenie od chorób przewlekłych * ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 

 

ZAPISY DO 31 MAJA  w sklepiku pod dzwonami. Przy zapisie zaliczka 1000 zł.

Informacje u ks. Rafała.

Parafia Rzymskokatolicka św. KLEMENSA w Wieliczce

“Wy jesteście solą dla Ziemi”

Mateusz 5, 13