Kolonia dzieci ze Świetlicy Św. Kingi


W dniach od 4 do 14 lipca wychowankowie świetlicy św. Kingi przeżywali swój coroczny wyjazd kolonijny. Tym razem odbył się on w Domaniewicach. Był to czas wypoczynku ale nie lenistwa. Dla opiekunów był to czas intensywnych działań wychowawczych a dla uczestników pracy nad sobą i zdobywania nowych umiejętności.

Z letniego wypoczynku skorzystało w tym roku 42 dzieci. Spędzały czas na wycieczkach, podchodach, wspólnych zabawach i zajęciach sportowych oraz wielu innych ciekawych zajęciach zorganizowanych przez wychowawców. Wieczory spędzane przy ognisku, na oglądaniu gwiazd albo wspólnych tańcach pozostaną w pamięci na długo.

Poza kadrą wychowawczą, w tym roku dzieciom towarzyszyły również dwie najmłodsze świetlicowe wolontariuszki – Magda i Marta, wnosząc mnóstwo energii, radości i spontaniczności. Wielkim darem była codzienna Eucharystia i możliwość spowiedzi, ponieważ duchowym opiekunem w tym czasie był dla dzieci Ks. Krzysztof Krawczyk.

Kolonia jest dla wychowanków świetlicy św. Kingi zwieńczeniem całorocznej pracy w placówce. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają jej działalność i pomagają zebrać fundusze na wyjazdy dzieci i młodzieży.

 

Parafia Rzymskokatolicka św. KLEMENSA w Wieliczce

“Wy jesteście solą dla Ziemi”

Mateusz 5, 13