Parafia św. Klemensa

Ogłoszenia parafialne

II niedziela Adwentu - 8 grudnia 2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy o godz. 11.30 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, a po tej Mszy św. Godzina Łaski. Wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 Hymn ku czci Matki Bożej Akatyst. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
- w piątek wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy;
- w sobotę, wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
3. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele są odprawiane od poniedziałku do piątku o 7.00 rano dla starszych i wieczorem o 18.00 dla dzieci. W sobotę roraty o 7.00 rano dla wszystkich. Wszystkich zachęcamy do udziału w tych Mszach św.
4. Przez wszystkie niedziele Adwentu przy kościele dzieci i młodzież ze świetlicy św. Kingi rozprowadzają świecie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
5. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny.
6. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Tytka charytatywna”. Po każdej Mszy św. z kosza przed ołtarzem można pobrać pustą tytkę i wypełnić ją produktami o długim terminie ważności oraz środkami czystości. Zapakowaną tytkę prosimy przekazać do zakrystii do 14 grudnia.
7. Spotkanie Klubu Seniora w środę w sali św. Kingi o godz. 16.00.
8. Również w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży klas siódmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
9. Przypominamy, że w naszym kościele codziennie przed Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o godz. 8.00 odmawiany jest różaniec, a o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Litania do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do udziału w tych modlitwach.
10. W mijającym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. zmarłych Krystynę Krajewską-Kobiałka i Józefa Rybickiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Parafia Rzymskokatolicka św. KLEMENSA w Wieliczce

“Wy jesteście solą dla Ziemi”

Mateusz 5, 13