Parafia św. Klemensa

Ogłoszenia parafialne

XXVIII niedziela zwykła - 13 października 2019 r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

  • we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
  • w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
  • w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
  • w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i obchody jubileuszu 50-lecia Ruchu Światło-Życie w naszej parafii. Dziękujemy KO, Gminie Wieliczka, wszystkim darczyńcom i samym oazowiczom. Ufamy, że ten jubileusz przyczyni do rozwoju Ruchu Światło-Życie w naszej parafii.
Dzisiaj od 9:30 do 17:00 ostatni dzień wystawy ikon maryjnych w sali św. Kingi.

Przypominamy o modlitwie różańcowej w miesiącu październiku. Dziękujemy wszystkim, którzy modlą się na różańcu. Jednak przykrym staje się fakt, że w tak dużej parafii tak mało wiernych uczestniczy w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17:30. We wtorek zapraszamy na różaniec misyjny, który odmawiany będzie w różnych językach.

Spotkania organizacyjne dla zainteresowanych dołączeniem do Wspólnoty Domowego Kościoła odbędą się w salce Meriba we wtorek 15 października oraz w poniedziałek 21 października o godz. 18:45.

W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania. Klasy 8 zapraszamy w poniedziałek, wtorek i czwartek a klasy 7 w środę. Wszystkie spotkania w sali św. Kingi po Mszy św. wieczornej ok. 18:30.

Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii i w kancelarii przyjmujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych na wypominki roczne i jednorazowe. Na bocznych ołtarzach są przygotowane specjalnie kartki, na których można wypisywać zmarłych.

Spotkanie popielgrzymkowe grupy 21 odbędzie się w sobotę 19 października od godz. 16:00 w Koźmicach Małych.

Siostry zakonne, które z okazji miesiąca misyjnego gościły w naszej parafii tydzień temu, składają serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na misje. Łącznie zebrano 25.467,46 zł.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej (Izrael i Jordania - śladami Jezusa i Mojżesza), która odbędzie się 17-26 marca przyszłego roku. Program i warunki uczestnictwa na stronie internetowej parafii w zakładce ogłoszenia.

Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę 20 października po Mszy św. wieczornej na plebanii.

W środę 16 października o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w 41 rocznicę wyboru Papieża-Polaka oraz nowennę z prośbami do św. Jana Pawła II.

Po Mszy św. o godz. 19:00 Miasto Wieliczka zaprasza na Koncert Papieski w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto”. Zapraszamy także na bezpłatne projekcje filmów o św. Janie Pawle II w wielickiej Mediatece. Szczegóły na plakatach.

Korowód Świętych dla dzieci, które będą przebrane za świętych organizowany przez parafię Ojców Franciszkanów odbędzie się w sobotę 26 października. Korowód wyruszy o godz. 10:00 spod SP nr 1 do kaplicy Porcjunkuli, gdzie po wspólnej modlitwie odbędzie się konkurs na najciekawszy strój świętego. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. zmarłych: Czesławę Mieszaniec, Alfreda Malca i Marię Oprych Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.


Parafia Rzymskokatolicka św. KLEMENSA w Wieliczce

“Wy jesteście solą dla Ziemi”

Mateusz 5, 13