Parafia św. Klemensa

Ogłoszenia parafialne

9 XII 2018 r.

II Niedziela Adwentu    

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
 • w czwartek, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
 • w piątek, wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 1. Codziennie zapraszamy na Roraty, które są odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00. Zapraszamy gorąco dzieci wraz z opiekunami.
 2. W każdą niedziele Adwentu, dzieci i młodzież ze świetlicy św. Kingi rozprowadzają świecie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 3. W zakrystii są do nabycia poświęcone ołatki na stół wigilijny.
 4. Dzisiaj po każdej Mszy św. z kosza przed ołtarzem można jeszcze pobrać pustą tytkę i wypełnić ją produktami o długim terminie ważności (cukier, kawa, herbata, ryż, kasza, olej, słodycze, bakalie, konserwy) oraz produktami chemicznymi (środki piorące i środki czystości). Zapakowaną tytkę prosimy przekazać do zakrystii do 16 grudnia.
 5. Dzisiaj młodzież oazowa zaprasza na świąteczny kiermasz. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby duszpasterstwa młodzieży w naszej parafii. Do świątecznych paczek dołączamy bożonarodzeniową kartkę z informacją na temat obchodów 50-lecia Ruchu Światło-Życie i Służby Liturgicznej Ołtarza w naszej parafii. Jubileusz ten będziemy przeżywać w październiku 2019 roku.
 6. Także SP nr 2 zaprasza w dniu dzisiejszym na kiermasz świąteczny w budynku szkoły. Szczegółowy program dostępny jest na ulotkach rozdawanych przy drzwiach wejściowych do kościoła. 
 7. W środę o godz. 16.00 w Sali św. Kingi spotkanie klubu seniora. 
 8. Również w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla chłopców z klas siódmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 9. W piątek po wieczornej Mszy św. młodzież oazowa zaprasza na adwentową adorację Najświętszego Sakramentu.
 10. Wspólnota Nieustającego Różańca Świętego im. św. Jana Pawła II zaprasza w sobotę o godz. 8.00 na Mszę św.
 11. W następną niedzielę (16 grudnia) zapraszamy na wieczorną Mszę św. i modlitwę do św. Jana Pawła II. Od dzisiaj na ołtarzu z relikwiami do przygotowanej skrzynki można składać intencje do św. Jana Pawła II zapisane na specjalnie przygotowanych kartkach. Będziemy je odczytywać po Mszy św. Na tę Mszę św. zapraszamy także młodzież, narzeczonych i małżonków. Będzie to kolejna Msza św. o dobrą żonę i dobrego męża w ramach Wielickiego Spotkania Młodych. 
 12. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne, a wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia. 

 

Parafia Rzymskokatolicka św. KLEMENSA w Wieliczce

“Wy jesteście solą dla Ziemi”

Mateusz 5, 13