Parafia św. Klemensa

Ogłoszenia parafialne

XI Niedziela Zwykła – 16 czerwca 2019 r.

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
– w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
– w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało);
– w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Dzisiaj po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego zostanie odprawiona w środę 19 czerwca o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci i nauczycieli.

W Uroczystość Bożego Ciała, w czwartek 20 czerwca, zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 10.00, po której udamy się w procesji do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie na Rynku Górnym, przygotowuje Cech Rzemiosł, drugi obok Szybu Regis, przygotowują górnicy, trzeci przy SP nr 2, przygotowuje młodzież, czwarty przy Klasztorze, przygotowują OO. Franciszkanie. W tym dniu Mszy św. o 11.30 w naszym kościele nie będzie. Zachęcamy do licznego, ale też pobożnego udziału w procesji Bożego Ciała.

Druga próba sypania kwiatków dla dzieci przed procesją Bożego Ciała odbędzie się w środę 19 czerwca o godz. 19.00 w naszym kościele.

Procesja w oktawie Bożego Ciała od piątku codziennie przed Mszą o godz. 17.45.

Koncert „Solne Uwielbienie”, odbędzie się w Boże Ciało, 20 czerwca o godz. 19.00 na Wielickiej Arenie Lekkoatletycznej przy ul. Boguckiej 6. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

Msza na zakończenie roku formacyjnego dla Oazy, Służby Liturgicznej Ołtarza, Lektorów i Domowego Kościoła, odbędzie się w piątek 21 czerwca o godz. 18.00.

Wielickie spotkanie młodych odbędzie się w przyszłą niedzielę 23 czerwca. Najpierw o 18.00 będzie Msza św. w intencji o dobrą żonę i dobrego męża, a po Mszy św. zapraszamy na pokaz filmu „Moja Fatima”. Jest to 30-minutowe wspomnienie siostry Łucji, świadka objawień fatimskich. Tematem wspomnień m.in. potrzeba modlitwy. Po filmie okazja do rozmowy z aktorami. Serdecznie zapraszamy.

Ks. Proboszcz Jerzy Zuber wraz z parafianami dziękują za ofiary złożone dwa tygodnie temu na budowę kościoła w Balicach. Łącznie zebrano 15 492 zł i 3 $. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce zaprasza na bajkę malowaną piaskiem „Kopciuszek”, która odbędzie się w Wielickiej Mediatece 23 czerwca o godz. 12.30.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. zmarłych Józefa Dembowskiego i Henryka Nowaka. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Parafia Rzymskokatolicka św. KLEMENSA w Wieliczce

“Wy jesteście solą dla Ziemi”

Mateusz 5, 13