Parafia św. Klemensa

Ogłoszenia parafialne

17 II 2019 r.

VI Niedziela Zwykła  

  1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
  • w piątek święto Katedry św. Piotra Apostoła,
  • w sobotę, wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. 
  1. Dzisiaj przy drzwiach naszego kościoła wolontariusze Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta zbierają środki na działalność charytatywną. Towarzystwo zajmuje się niesieniem pomocy osobom bezdomnym, ubogim, starszym, chorym, niepełnosprawnym, w tym dzieciom.
  2. Także dzisiaj zapraszamy na Wielickie Spotkanie Młodych. Rozpocznie się ono Mszą św. o dobrą żonę i dobrego męża o godz. 18.00. Po jej zakończeniu odbędzie się spotkanie z Moniką i Marcinem Gomułkami znanymi z różnych materiałów internetowych poświęconych małżeństwu. Temat spotkania brzmi: „Ze śmierci do życia, czyli o szczęściu w małżeństwie”. Serdecznie zapraszamy nie tylko młodzież, ale także narzeczonych oraz małżonków.
  3. W nadchodzącym tygodniu odbędą się spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. We wtorek o godz. 18.30 zapraszamy rodziców dzieci ze SP nr 2 oraz Montessori. W środę o godz. 18.30 rodziców dzieci ze SP nr 3. Spotkania odbędą się w Sali św. Kingi.  
  4. Parafialny Zespół Caritas zachęca emerytów i wszystkich innych podatników o przekazanie w zeznaniu podatkowym 1% na Caritas. W parafialnym biurze Caritas można skorzystać z pomocy w rozliczeniu PITu za rok 2018. Biuro czynne jest we wtorki od 11.00 do 12.00 i w środy od 10.30 do 12.00. 
  5. Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz. 15.00 na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. 
  6. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy ś.p. Władysława Piechówkę oraz Zofię Dudzik. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia. 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka św. KLEMENSA w Wieliczce

“Wy jesteście solą dla Ziemi”

Mateusz 5, 13