Parafia św. Klemensa

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa - 14 kwietnia 2019

Dzisiaj rozpoczyna się Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Główna Msza św. z procesją o godz. 11.30. Rozpoczęcie obok kościoła przy krzyżu misyjnym.

Droga Krzyżowa ulicami miasta Wieliczki rozpocznie się dzisiaj przy klasztorze OO. Franciszkanów o godz. 19.00. Prosimy, aby na ile to możliwe nie parkować samochodów na trasie Drogi Krzyżowej.

Triduum Paschalne - czyli celebracja trzech zbawczych wydarzeń: Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek i kończy drugimi nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

W Wielki Wtorek i Wielką Środę w naszym kościele spowiedź od 8.00 do 18.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na później, bo można pozostać na święta bez spowiedzi!

Wielki Czwartek - pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, następnie czuwanie z ciemnicy.

Wielki Piątek - pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Rozpoczęcie nowenny przed świętem Miłosierdzia i Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, potem adoracja krzyża i adoracja przy grobie Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota - modlitewne czuwanie przy grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów przy krzyżu misyjnym od 8.00 do 15.00 co pół godziny, na os. Lekarka o 11.00. Poświęconymi pokarmami można się podzielić z ubogimi. Na placu obok krzyża będą wystawione specjalne kosze. Liturgia Wigilii Paschalnej o 20.00, po Mszy św. procesja rezurekcyjna. Szczegóły Wielkiego Tygodnia i plan adoracji w ciemnicy i przy grobie na plakatach w gablotach i na stronie internetowej.

Wczoraj w naszym kościele odbył się obrzęd przyjęcia 48 lektorów z całego dekanatu do służby ołtarza. Nasza parafia wzbogaciła się o nowych 18 lektorów. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i prośmy o nowe powołania do służby przy ołtarzu Pana Jezusa.

Z Najświętszym Sakramentem do chorych księża udadzą się w Wieki Wtorek od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać chorych dzisiaj w zakrystii po Mszy św.

Nowenna z prośbami przy relikwiach św. JPII we wtorek 16 kwietnia po Mszy św. wieczornej.

Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu czynna tylko w poniedziałek.

Wspólnota nieustającego różańca świętego im. Jana Pawła II zaprasza na Mszę św. w poniedziałek 15 kwietnia o godz. 18.00

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. zmarłych Stanisława Lichonia i Feliksę Krawczyk. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Serdecznie zapraszamy do spowiedzi i udziału w wydarzeniach Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim życzymy owocnych duchowych przeżyć w nadchodzącym czasie.

Parafia Rzymskokatolicka św. KLEMENSA w Wieliczce

“Wy jesteście solą dla Ziemi”

Mateusz 5, 13