Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

XXXIII niedziela zwykła – 19 listopada 2023

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
  • we wtorek wspomnienie ofiarowania NMP,
  • w środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
  • w czwartek wspomnienie św. Klemensa, papieża i męczennika, patrona naszej parafii.
  • w piątek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na koncert chóru Camerata z okazji 45 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.
 2. Jutro ze względu na generalne sprzątanie, kościół będzie zamknięty od 9.00 do 17.00.
 3. Liturgiczne wspomnienie św. Klemensa to patronalne święto naszej parafii. W sam dzień odpustu, w czwartek 23 listopada, Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 18.00. Różaniec za zmarłych będzie o godz. 16.30. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
 4. Natomiast suma odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę 26 listopada o godz. 11.30. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Prałat Zbigniew Gerle, wieloletni proboszcz naszej parafii, który w tym roku przeżywa jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych.
 5. Grupę Modlitwy O. Pio zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 z racji 23 dnia miesiąca.
 6. Wszystkich, którzy chcieliby doskonalić umiejętność modlitwy zapraszamy na Warsztaty modlitwy, które odbędą się w sobotę 25 listopada w godz. od 17.00 do 20.00. Warsztaty poprowadzi S. Faustyna od Jezusa ze Wspólnoty Błogosławieństw. Szczegóły na plakacie w gablocie i na drzwiach kościoła.
 7. W ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej zapraszamy za tydzień do naszego kościoła na koncert. Na organach zagra Adam Kowalski, a podczas koncertu będzie można zobaczyć multimedialną prezentację organów z bazyliki Nawiedzenia NMP w Świętej Lipce.
 8. Na prośbę Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przekazujmy następujący apel:
  W związku z dramatyczną sytuacją wielu osób w okresie zimowym oraz troską o bezpieczeństwo mieszkańców zawracamy się z ogromną prośbą o zwrócenie uwagi na osoby bezdomne, starsze, niepełnosprawne, samotne, które będą wymagały w tym okresie wsparcia i pomocy. Sygnały o potrzebie niesienia pomocy prosimy zgłaszać do Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce. Numery telefonów są podane w gablocie parafialnej.
 9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Grodowski. Pomódlmy w jego intencji oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.