Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na XXXII niedzielę zwykłą – 12 listopada 2023

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
  − w poniedziałek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski,
  − w piątek, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
  − w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 2. Można jeszcze składać imiona naszych zmarłych na wypominki roczne w zakrystii i listopadowe do skrzynki na ołtarzu miłosierdzia. Przez cały listopad o godz. 17.30 odmawiamy różaniec za zmarłych.
 3. Katecheza do bierzmowania dla młodzieży klas VII odbędzie się w środę 15 listopada. Młodzież zapraszamy na Mszę św. wieczorną a zaraz po Mszy św. będzie spotkanie w sali św. Kingi.
 4. Zapraszamy na adorację uwielbienia w czwartek po Mszy św. wieczornej. Modlitwę poprowadzi nasza parafialna wspólnota modlitewno-muzyczna Misericordias Cantabo.
 5. W przyszłą niedzielę, trzecią w miesiącu, składka będzie przeznaczona na wymianę pokrycia dachowego naszej świątyni. Kończy się kolejny etap tej inwestycji, w środę odbędzie się odbiór konserwatorski północnej połaci pokrycia dachu. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. wygłosi do nas świadectwo p. Adrian Pakuła o potrzebie budowania pobożności eucharystycznej.
 7. Koncert chóru Camerata z okazji jubileuszu 45-rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża odbędzie się w naszym kościele za tydzień 19 listopada po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
 8. Za dwa tygodnie w niedzielę 26 listopada o godz. 11.30 zostanie odprawiona suma odpustowa ku czci św. Klemensa patrona naszej parafii. Mszy św. będzie przewodniczył ks. prałat Zbigniew Gerle, który w tym roku przeżywa jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Zapraszamy do udziału uroczystościach odpustowych w naszej parafii. Szczegółowy program podamy za tydzień.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Janusz Zaniewski, Kazimiera Rewilak i Marian Dąbrowski. Pomódlmy w ich intencji oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.