Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

XXVIII niedziela zwykła – 15 października 2023

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
  • we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  • w środę święto św. Łukasza, ewangelisty,
  • w piątek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera głównego patrona arch. krakowskiej.
 2. Przypominamy o nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy także, aby po nabożeństwie różańcowym pozostać na Mszy św.
 3. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski, z tej okazji przy drzwiach naszego kościoła jest prowadzona zbiórka do puszek na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, z którego środki przeznaczone są na pomoc w kształceniu uzdolnionej młodzieży z rodzin niezamożnych.
 4. Także dzisiaj zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Papieski. Po Mszy św. wieczornej zostaną wręczone stypendia im. św. Jana Pawła II dla uzdolnionej młodzieży z Miasta i Gminy Wieliczka. Oprawę muzyczną zapewni zespół „Prowadź mnie” z Wieliczki.
 5. Katecheza przygotowującą do sakramentu bierzmowania dla klas VII odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej w sali św. Kingi.
 6. Zapraszamy na adorację wynagradzającą z błogosławieństwem indywidualnym w czwartek po Mszy św. wieczornej. Modlitwę poprowadzi nasza schola Misericordias Cantabo.
 7. W piątek w racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Trwa remont dachu naszego kościoła. Przy okazji sprawdzamy i naprawiamy gzymsy na wieży kościoła, a także instalację odgromową oraz wykonamy nowe oświetlenie strychu i wieży kościoła. Następnie planujemy ściągnąć kulę i krzyż z wieży, aby poddać te elementy renowacji. Po ukończeniu wymiany blachy na północnej połaci dachu i wieży, przystąpimy do robót na części południowej, a potem czeka nas wymiana dachu na dzwonnicy. Bardzo dziękujemy za modlitwy i wszelkie ofiary składane na ten cel. Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą uda się ukończyć to dzieło w przyszłym roku. Kilka zdjęć prowadzonych prac można obejrzeć na parafialnym profilu Facebookowym.
 9. W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Janina Domagała i Danuta Szewczyk. Pomódlmy w ich intencji i za wszystkich naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Dziękujemy za wszelką pomoc oraz dobro duchowe i materialne.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.