Tydzień Modlitw o Ochronę Życia

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia

W dniach 19-25 marca br. będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Stanowi on kontynuację Nowenny Życia za przyczyną św. Jana Pawła II, która poprzedziła orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 r. W naszej parafii program tego Tygodnia będzie miał następujący przebieg:

W niedzielę 21 marca będziemy gościć w parafii wolontariuszy Fundacji „Bezcenni”. Fundacja ratuje dzieci przed aborcją oraz wspiera kobiety w godnym przeżywaniu macierzyństwa. Będą oni zachęcać do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli modlitwy za nienarodzone dziecko zagrożone aborcją. Wolontariusze będą rozprowadzać dziesiątki różańca, wykonane przez podopieczną fundacji. Złożona przy tej okazji ofiara do puszek będzie przeznaczona na zakup wyprawek do porodu, pieluch, mleka i środków kosmetycznych dla noworodków.

W poniedziałek 22 marca o 17:30 modlitwa różańcowa w intencji Dzieła Duchowej Adopcji i obrony życia dzieci nienarodzonych.

Msza św. z obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele zostanie odprawiona w środę 24 marca o godz. 18.00. Przed Mszą św. podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy polecać Mace Bożej Dzieło Duchowej Adopcji.

Deklaracje Duchowej Adopcji, materiały informacyjne oraz podobiznę naturalnych rozmiarów nienarodzonego 12 tygodniowego dziecka można zabrać z ołtarza Miłosierdzia Bożego obok kaplicy Morsztynów.

Duchowa Adopcja polega na odmawianiu jednej tajemnicy różańca przez dziewięć miesięcy oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życia jest zagrożone i jego rodziców.

Komentowanie jest wyłączone.