Bierzmowanie w naszej parafii

Bierzmowanie w naszej parafii

17 czerwca w naszym kościele św. Klemensa odbyła się uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. To ważne wydarzenie w życiu parafii, kiedy młodzi otrzymują Ducha Świętego, aby z Jego pomocą mężnie wyznawać swoją wiarę, bronić jej i według niej żyć.
Uroczystości przewodniczył Kardynał Stanisław Dziwisz, biskup senior Archidiecezji Krakowskiej, który był osobistym sekretarzem św. Jana Pawła II. Dla tej młodzieży to istotne, że sakrament dojrzałości chrześcijańskiej mogli otrzymać z rąk osoby, która była świadkiem pontyfikatu i świętości Papieża-Polaka. O tej świętości przypomniał Ksiądz Kardynał podczas kazania, zachęcając młodych do modlitwy.
Obecność byłego papieskiego sekretarza w naszej parafii była także znakiem obecności wśród nas św. Jana Pawła II. W tym roku, niedawno, bo 13 maja, minęła czterdziesta rocznica zamachu na Jego życie. Ks. Kardynał był uczestnikiem tych dramatycznych chwil.
Warto to wydarzenie przypomnieć, ponieważ mamy nadzieję, że ta młodzież, która nie pamięta Jana Pawła II, bo urodzili się po Jego śmierci, będzie sięgać do Jego pielgrzymek i nauczania. Wszak Jan Paweł II miał szczególną więź z młodymi, bardzo ich kochał i często się z nimi spotykał. Żyjemy w czasach, w których brakuje autorytetów. Niech Jan Paweł II pozostanie takim autorytetem dla młodego pokolenia.

Zobacz galerię
Fotografie Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej

Komentowanie jest wyłączone.