Komunikat o wizycie duszpasterskiej (kolędzie)

Komunikat o wizycie duszpasterskiej (kolędzie)

Trudny czas pandemii ciągle trwa. Wielu ludzi choruje, cierpi i żyje w strachu, wielu ciągle się lęka o siebie i najbliższych. Dlatego szanując wrażliwość każdego i rozumiejąc wszelkie obawy, nie chcemy na nikim wywierać presji ani zmuszać nikogo do przyjęcia księdza po kolędzie. Z drugiej jednak strony spotykamy się z wieloma parafianami, którzy nalegają, aby ich domy odwiedzić z wizytą duszpasterską i błogosławieństwem. Dlatego po rozmowach z księżmi ustaliliśmy, aby w tym roku pójść po kolędzie do tych domów i mieszkań, gdzie parafianie wyraźnie sobie tego życzą.

Tych wszystkich, którzy chcieliby po świętach przyjąć księdza po kolędzie prosimy, aby jasno to wyrazili na specjalnie przygotowanych kartkach. Kartki te są już dostępne na bocznych ołtarzach oraz na parafialnej stronie internetowej. Wypełnione kartki prosimy przynieść do zakrystii do dnia 19 grudnia, czyli do czwartej niedzieli Adwentu włącznie. W oparciu o te dane ustalimy program wizyty duszpasterskiej i ogłosimy to w drugi dzień świat Bożego Narodzenia.

Dane, które gromadzimy, zbieramy tylko i wyłączne w celu ułożenia planu wizyty duszpasterskiej. Następnie zostaną one trwale zniszczone.

Księża podczas wizyty duszpasterskiej będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa i o to samo prosimy rodziny, które nas zaproszą.

Są trzy tygodnie, aby się zastanowić i podjąć decyzję. Poinformujcie o tym sąsiadów, szczególnie tych, którzy nie chodzą do naszego kościoła. Ten komunikat będziemy powtarzać w kolejne niedziele adwentu. Na zmieniającą się sytuacje pandemiczną będziemy reagować na bieżąco. W razie pytań i wątpliwości prosimy podejść i porozmawiać z księdzem.


Komentowanie jest wyłączone.