Modlitwa pokutna z prośbą o powstrzymanie epidemii

Sytuacja w jakiej znalazł się świat nie napawa optymizmem. Coraz więcej osób zarażonych koronawirusem. I choć ufni w Opatrzność Bożą nie popadamy w panikę, to Kościół takie sytuacje zawsze odczytuje jako wezwanie do modlitwy i pokuty. Dlatego w naszym w kościele będziemy się modlić, aby Bóg pozwolił opanować epidemię i powstrzymał koronawirusa, aby chronił nasze rodziny i przywrócił zdrowie zarażonym. Będziemy także prosić o zdrowie i siły dla lekarzy i personelu medycznego oraz o wieczne zbawienie dla zmarłych.
W duchu pokuty trzeba też uczciwie powiedzieć, że w ostatnich miesiącach, a właściwie latach Bóg był wiele razy bardzo obrażany i profanowany, dlatego podczas tej modlitwy będziemy także prosić o miłosierdzie dla nas i całego świata.
W środę, 11 marca o 20:00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem do Trójcy Przenajświętszej i Niepokalanego Poczęcia NMP odmówimy różaniec część chwalebną, koronkę do Miłosierdzia Bożego a także odśpiewamy suplikację.
Bardzo prosimy, aby osoby, które się źle czują, są przeziębione lub podejrzewają, że przechodzą jakąś infekcję pozostały w domu i pomodliły się indywidualnie. Zachęcamy też, aby przestrzegać higieny tak jak informują o tym służby medyczne i sanitarne przez środki społecznego przekazu.
My kapłani w tym trudnym czasie jesteśmy do Waszej dyspozycji.