XXXI niedziela zwykła – 5 listopada 2023

XXXI niedziela zwykła – 5 listopada 2023

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
  • w czwartek, rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  • w piątek, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
  • w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
 2. W najbliższy poniedziałek – 6 listopada, o godz. 19.00, w salce parafialnej Meriba (piwnica budynku parafialnego, połączonego z ciągiem garaży), odbędzie się giełda używanych strojów komunijnych. Zapraszamy Rodziców z klas IV, V, VI, którzy chcieliby sprzedać używany strój komunijny, oraz rodziców dzieci z klas III, którzy są zainteresowani nabyciem takiego stroju. Można sprzedać tylko strój pochodzący od dzieci, które przystępowały do I Komunii, w naszej Parafii, ponieważ chodzi o zachowanie jednego kroju strojów, który od lat u nas obowiązuje. Dzięki temu co roku używane stroje są wciąż aktualne.
 3. Nowenna do św. Michała Archanioła we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 4. Spotkanie formacyjne Grupy Modlitwy O. Pio w środę w sali św. Kingi po Mszy św. wieczornej.
 5. Narodowe Święto Niepodległości będziemy przeżywać w sobotę 11 listopada. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 10.00. Po Mszy św. spod kościoła nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych pod Pomnik Odrodzenia Polski na Wielickich Plantach, tam będzie złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.
 6. Książka intencji mszalnych na przyszły rok jest gotowa. Intencje można zamawiać tylko
  w kancelarii parafialnej, którą dodatkowo otworzymy w poniedziałek i we wtorek rano od 8.00 do 10.00. Tak jak w roku ubiegłym prosimy pamiętać, że jest nas o jednego kapłana mniej, dlatego nie jesteśmy już w stanie przyjąć tylu intencji co dwa lata temu.
 7. Cały czas przyjmujemy wypominki roczne w zakrystii i listopadowe, które można składać do skrzynki obok ołtarza miłosierdzia. Przez cały listopad o godz. 17.30 odmawiamy różaniec za zmarłych. Przy tej okazji pragniemy Wam serdecznie podziękować za ofiary, które składacie z okazji wypominek.
 8. Przypominamy, że w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia, na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy przeżywać kolejne zawierzenia się NMP. Przed zawierzeniem trzeba odprawić rekolekcje, które są dostępne na naszej parafialnej stronie w zakładce „Rekolekcje Oddanie33”. Rekolekcje trzeba rozpocząć dzisiaj, żeby je ukończyć przed zawierzeniem. Zachęcamy wszystkich do tej formy budowania pobożności maryjnej, szczególnie tych, którzy się jeszcze nie zawierzyli. Na parafialnym profilu Facebookowym, kieruje do nas kilka słów twórca tych rekolekcji Adrian Pakuła.
 9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Marek Pawlik. Pomódlmy się w jego intencji oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.

Komentowanie jest wyłączone.