Pożegnanie księdza Tomasza Bajera

Pożegnanie księdza Tomasza Bajera

Ks. kan. dr Tomasz Bajer

Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski dokonał w naszej parafii zmian personalnych. Ks. Tomasz Bajer został przeniesiony do parafii św. Wojciecha w Krakowie – Bronowicach.

Kapłan pełnił w naszej parafii obowiązki wikariusza i katechety. Jak sam wyznał, w centrum jego duszpasterskiej pracy znajdowało się przygotowywanie dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Zajmował się również duszpasterstwem osób niepełnosprawnych, sprawował pieczę duchową nad domem opieki dla osób starszych. Co roku przewodził wielickiej grupie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Dał się poznać jako ceniony spowiednik i kierownik duchowy. Przez większość lat spędzonych w naszej parafii pełnił również obowiązki seniora – odpowiedzialnego za organizację pracy duszpasterskiej parafii.

Ks. Tomaszowi serdecznie dziękujemy za 12 lat pracy duszpasterskiej w wielickiej parafii i życzymy Bożych darów oraz wielu sukcesów duszpasterskich.

W niedzielę 30 sierpnia 2020 r. odprawiliśmy Mszę świętą dziękczynną za posługę Ks. Tomasza w naszej parafii z prośbą o Bożą opiekę nad nim.

Zobacz galerię
Fotografie autorstwa Pana Piotra Przepióry
Komentowanie jest wyłączone.