Rusza II edycja ogólnopolskich rekolekcji Oddanie33

Rusza II edycja ogólnopolskich rekolekcji Oddanie33

Tym razem już z patronatem medialnym TVP 1 i Polskiego Radia oraz tygodnika NIEDZIELA, 29 listopada, w pierwszą Niedzielę Adwentu rozpoczynają się kolejne 33-dniowe rekolekcje, które przygotują kolejne osoby do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi. Szczegóły projektu są dostępne na stronie www.oddanie33.pl.

Te rekolekcje to niesamowita przygoda, posłuchaj tych, którzy już się zawierzyli.

Kochani!
Wszyscy przeżywamy obecnie trudny czas epidemii. Wiele osób choruje, wiele czuję się zagrożonych. Wiele osób przeżywa niepokój, lęk przed utratą pracy, ale i środków do życia. Także w przestrzeni publicznej relacje międzyludzkie nie napawają optymizmem. My księża odczytujemy tę trudną sytuacje jako wezwanie do modlitwy. Może właśnie tego oczekuje od nas Maryja? Może właśnie teraz warto szukać wsparcia u Matki Bożej? Może właśnie teraz, kiedy z powodu epidemii mamy ograniczony dostęp do kościoła, do Mszy św. do sakramentów, warto podjąć trud tych rekolekcji i zawierzyć się Niepokalanemu Sercu Maryi? Pomyślcie o tym i poczytajcie o tej idei na stronie www.oddanie33.pl.
Trud rekolekcji podejmie młodzież z klas siódmych i ósmych przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

Z okazji rozpoczynających się rekolekcji, ale także z okazji rozpoczęcia nowego roku liturgicznego i okresu Adwentu, zapraszamy Was na nocne modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem z soboty na niedzielę z 28 na 29 listopada. Czuwanie rozpocznie się w sobotę po Mszy św. wieczornej, czyli przed godz. 19:00 a zakończy przed Mszą św. o godz. 6:00 rano w niedzielę. Podczas czuwania będziemy się modlić w następujących intencjach:

  1. O oddalenie epidemii, uzdrowienie chorych, za służbę zdrowia i wszystkich opiekujących się chorymi;
  2. Za naszą Ojczyznę, o zgodę narodową i wierność Bogu i Maryi;
  3. O pełną ochronę życia dzieci nienarodzonych;
  4. O liczny udział w rekolekcjach w ramach programu oddanie33;
  5. Za młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziny o podjęcie trudu rekolekcji i zawierzenie się Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny;
  6. Za dzieci przygotowujące się do I Komunii św.;
  7. W intencji wynagradzającej za grzechy i bluźnierstwa, które obrażają Pana Jezusa i Matkę Najświętszą.

Przyłączcie się do tej modlitwy, przyjdźcie na adorację, podejmijcie trud rekolekcji, zawierzcie się Maryi Niech Ona nasza Matka, prowadzi nas wszystkich do Pana Jezusa.

O Maryjo, Matko Miłosierdzia,
czuwaj nad wszystkimi,
aby nie był daremny Krzyż Chrystusa,
aby człowiek nie zagubił drogi dobra,
nie utracił świadomości grzechu
i umiał coraz głębiej ufać Bogu «bogatemu w miłosierdzie»,
by z własnej woli spełniał dobre czyny, które Bóg z góry przygotował
i w ten sposób żył «ku chwale Jego majestatu».

Komentowanie jest wyłączone.