Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

I niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
  • w czwartek święto Katedry św. Piotra Apostoła.
 2. Rozpoczął się Wielki Post. W tym świętym czasie zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych. W każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30, a o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Zachęcamy także do indywidualnego odprawiania Drogi Krzyżowej w ciągu dnia poza nabożeństwami. Nasz kościół jest otwarty cały dzień. Można przyjść przed Najświętszy Sakrament, chwilę się pomodlić, a potem przejść od stacji do stacji zatrzymując się przy każdej na chwilę refleksji i zakończyć również przed Najświętszym Sakramentem.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. Składka z Gorzkich Żali przeznaczana będzie na dekorację ciemnicy i grobu Pańskiego.
 4. Nabożeństwa pokutne będą także w Kopalni Soli. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o 7.20 będzie odprawiona Droga Krzyżowa, o 8.00 Msza św. i ok. 8.50 Gorzkie Żale. Zjazd Szybem Daniłowicza od 6.30.
 5. Dzisiaj przy drzwiach kościoła odbywa się zbiórka na fundację „Bezcenni”, która zajmuje się pomocą kobietom w ciąży, samotnym matkom i rodzinom w sytuacjach kryzysowych.
 6. Księga postanowień jest już dostępna w zakrystii. Wiele osób podejmując dobre postanowienia np. na Wielki Post, ale nie tylko, pytało o możliwość wpisania się do takiej księgi. Aby się wpisać trzeba przyjść do zakrystii. W księdze wpisujemy rodzaj postanowienia oraz okres na jaki pragniemy je podjąć. Od kapłana na czas trwania w postanowieniu można otrzymać okolicznościowe błogosławieństwo.
 7. Modlitwa o trzeźwość i wyzwolenie z nałogów w poniedziałek o 17.30.
 8. Spotkania Kręgu Biblijnego w okresie Wielkiego Postu będą w środy po Mszy św. wieczornej.
 9. Grupę Modlitwy o. Pio zapraszamy na Mszę św. wieczorną w piątek z racji 23 dnia miesiąca.
 10. W Środę Popielcową podczas zbiórki do puszek na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata zebrano kwotę 5 140 zł i 55 groszy. Bóg zapłać za ofiary.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zbigniew Jarosik i Antonina Piwińska. Polećmy ich oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.