Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu 28 listopada 2021 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
  • we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła,
  • w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
  • w sobotę wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się liturgiczny okres Adwentu, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Roraty w naszym kościele będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 7:00 rano i wieczorem o 18:00 dla dzieci. W sobotę roraty tylko o 7:00 rano.
 3. Przy drzwiach kościoła prowadzona jest dzisiaj zaległa zbiórka do puszek na ubogich.
 4. W pierwszą środę miesiąca, 1 grudnia, Msza św. o 19:00 w intencji za młodzież i dzieci, zostanie odprawiona przy ołtarzu św. Józefa. Kończy się rok św. Józefa, jednak na prośbę rodziców będziemy kontynuować comiesięczną krucjatę modlitwy za młode pokolenie, której patronuje św. Józef.
 5. W czwartek Noc Nikodema, adoracja Najświętszego Sakramentu od 20:00 do 22:00 .
 6. W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano od 7:00 do 8:00 po południu od 16:00 do 18:00 . Dodatkowa Msza św. w tym dniu za zmarłych wypominanych o godz. 17:00 .
 7. W sobotę Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 8:00 . Na tą Mszę św. zapraszamy wiernych, którzy zawierzyli się Matce Bożej.
 8. Do chorych z Komunią św. księża udadzą się w sobotę od godz. 9:00 .
 9. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzane są obok kościoła przez dzieci i młodzież ze świetlicy św. Kingi.
 10. Poświęcone opłatki na stół wigilijny od dzisiaj są do nabycia w zakrystii.
 11. Komunikat o wizycie duszpasterskiej (kolędzie). Trudny czas pandemii ciągle trwa. Wielu ludzi choruje, cierpi i żyje w strachu, wielu ciągle się lęka o siebie i najbliższych. Dlatego szanując wrażliwość każdego i rozumiejąc wszelkie obawy, nie chcemy na nikim wywierać presji ani zmuszać nikogo do przyjęcia księdza po kolędzie. Z drugiej jednak strony spotykamy się z wieloma parafianami, którzy nalegają, aby ich domy odwiedzić z wizytą duszpasterską i błogosławieństwem. Dlatego po rozmowach z księżmi ustaliliśmy, aby w tym roku pójść po kolędzie do tych domów i mieszkań, gdzie parafianie wyraźnie sobie tego życzą. Dlatego tych wszystkich, którzy chcieliby po świętach przyjąć księdza po kolędzie prosimy, aby jasno to wyrazili na specjalnie przygotowanych kartkach. Kartki te są już dostępne na bocznych ołtarzach oraz na parafialnej stronie internetowej. Wypełnione kartki prosimy przynieść do zakrystii do dnia 19 grudnia, czyli do czwartej niedzieli Adwentu włącznie. W oparciu o te dane ustalimy program wizyty duszpasterskiej i ogłosimy to w drugi dzień świat Bożego Narodzenia. Dane, które gromadzimy, zbieramy tylko i wyłączne w celu ułożenia planu wizyty duszpasterskiej. Następnie zostaną one trwale zniszczone. Księża podczas wizyty duszpasterskiej będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa i o to samo prosimy rodziny, które nas zaproszą. Są trzy tygodnie, aby się zastanowić i podjąć decyzję. Poinformujcie o tym sąsiadów, szczególnie tych, którzy nie chodzą do naszego kościoła. Ten komunikat będziemy powtarzać w kolejne niedziele adwentu. Na zmieniającą się sytuacje pandemiczną będziemy reagować na bieżąco. W razie pytań i wątpliwości prosimy podejść i porozmawiać z księdzem.
 12. W minionym tygodniu nie było pogrzebu, zatem pomódlmy się za wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Dziękujemy za wszelką pomoc oraz dobro duchowe i materialne.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.