Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela Zwykła – 25 października 2020 r.

Rocznica poświęcenia kościoła własnego.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu w środę będziemy przeżywali święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 2. Dzisiaj na zakończenie Tygodnia Misyjnego przy drzwiach naszego kościoła można złożyć ofiarę na studnię w Burkina Faso. Jest kontynuacja zbiórki, którą rozpoczęliśmy na początku roku. Łącznie z wpłatami na konto zebrano już 11 tys. 940 zł, a potrzeba 24 tys. zł.
 3. Spotkania młodzieży do sakramentu bierzmowania od jutra zostają zawieszone. Księża będą się kontaktować z kandydatami w sprawie kontynuacji przygotowania do sakramentu.
 4. Zakończenie nabożeństw różańcowych w naszym kościele w sobotę o godz. 17:30.
 5. W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych na wypominki roczne i jednorazowe. Na bocznych ołtarzach są specjalnie kartki, na których można wypisywać zmarłych.
 6. Uroczystość Wszystkich Świętych będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Dodatkowo na cmentarzu planujemy odprawić Msze św. o godz. 10:00, 12:00 i 14:00. W tym roku ze względu na epidemię nie będzie tradycyjnej procesji.
 7. Spowiedź przez uroczystością Wszystkich Świętych będzie w piątek 30 października rano od 7:00 do 8:00 i po południu od godz. 17:00 do 18:00.
 8. W dniach od piątku 30 października do poniedziałku 2 listopada cmentarz będzie czynny całą dobę. Wszystkie informacje dotyczące uroczystości Wszystkich Świętych także informacje Zarządu Cmentarzy Komunalnych są dostępne w gablotach parafialnych, na stronie internetowej (poniżej) i na cmentarzu. Jeśli przed 1 listopada zajdą jakieś zmiany to informacje o tym przekażemy za pomocą naszej strony internetowej i parafialnego Facebooka. Prosimy, aby zajrzeć tam w tygodniu.
 9. W poniedziałek, 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (dzień zaduszny). Msze św. o godz. 7:00, 8:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 8:00 w kościele odbędzie się procesja z modlitwą za zmarłych. Po procesji wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Jezusowego.
 10. Przez cały miesiąc listopad Msza św. wieczorna będzie odprawiana w intencji zmarłych wypominanych w naszej parafii. Przed Mszą św. różaniec z wypominkami o 17:30.
 11. Prosimy dbajcie o siebie. Zachowujcie dystans, dezynfekujcie ręce, noście maski. Komunii na rękę udzielamy przed ołtarzem a do ust na stopniu na środku kościoła. Szanujcie też wrażliwość bliźnich na epidemię. Niech ten trudny czas nas nie podzieli, ale stanie się czasem umocnienia w Chrystusie Panu i we wspólnocie Kościoła.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku zostali odprowadzeni śp. zmarli: Tadeusz Porębski, Leszek Batko, Stanisław Sitko, Lucyna Romańska, Włodzimierz Leśniak, Anna Pająk. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.


Zarząd Cmentarza Komunalnego w Wieliczce przedstawia informację dotyczącą organizacji uroczystości dnia Wszystkich Świętych 2020 r.

1) Zmiana w organizacji ruchu drogowego będzie obowiązywała od godziny 6:00 dnia 31 października (sobota) do godziny 22:00 dnia 1 listopada (niedziela).
2) W dniach 30.10 (piątek) – 2.11 (poniedziałek) Cmentarz będzie czynny całą dobę. Od dnia 3.11 Cmentarz będzie zamykany o godz. 17:00 wg czasu zimowego, zgodnie z Regulaminem Cmentarza.
3) Biuro ZCK czynne będzie w dniu 1 listopada w godz. od 8:00 do 16:00, aby umożliwić odwiedzającym zasięgnięcie informacji o lokalizacji grobu, stanie prawnym grobu lub uiszczenie opłaty.
4) W dniu 1 listopada, w związku z obostrzeniami w strefie czerwonej, tradycyjny harmonogram Mszy Świętych na Cmentarzu Komunalnym w Wieliczce może ulec zmianie. Prosimy o śledzenie informacji na bieżąco.
5) Coroczna kwesta organizowana przez Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Cmentarza Komunalnego w Wieliczce nie będzie przebiegała w tradycyjny sposób. Zbiórka środków na ratowanie zabytków wielickiej nekropolii odbędzie się do 3 skarbon umieszczonych na terenie cmentarza. Lokalizacja skarbon:
– przed Kaplicą – Domem Pogrzebowym,
– na bramie wejściowej od strony parkingu przy ul. Niecałej,
– na bramie wejściowej ul. Piłsudskiego.
6) Całkowity zakaz prac kamieniarskich będzie obowiązywał od dnia 29.10 – 2.11.2020r.
7) W dniu 1 listopada autobusy komunikacji miejskiej będą kursować wg rozkładu obowiązującego w niedziele i święta. Będzie uruchomiona dodatkowa linia autobusowa nr 804, która będzie kursować tylko 1 listopada.
8) Punkt Medyczny będzie znajdował się w budynku Kaplicy Głównej, czynny będzie w dniu 1 listopada od godziny 7:00 do 20:00.
9) Lokalizacja punktów czerpania wody:
– studnia przy bramie głównej na Cmentarz od strony ul. Niecałej,
– studnia przy Kaplicy Głównej,
– kran od strony ul. Czarnochowskiej,
– studnia na „nowej części” Cmentarza.
10) Lokalizacja toalet:
– parking przy ul. Niecałej,
– Kaplica Główna,
– droga pomiędzy „starą” i „nową” częścią Cmentarza,
– „nowa” część Cmentarza.
11) W dniu 1 listopada będzie nieodpłatnie udostępniony parking pomiędzy ul. Słowackiego i Sienkiewicza, na tyłach sklepu „Biedronka”.