Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna – 8 maja 2022 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
  • w poniedziałek uroczystość św. Stanisława BM, głównego patronki Polski i archidiecezji krakowskiej,
  • w sobotę święto św. Macieja Apostoła.
 2. Dzisiaj w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 11:30 dzieci ze SP nr 3 przystąpią do I Komunii św. Za tydzień o tej samej porze swoją uroczystość będą miały dzieci ze Szkoły Montessori. Bardzo prosimy, aby wszyscy, którzy nie są związani z uroczystościami pierwszokomunijnymi, dzisiaj i za tydzień wybrali inną Mszę św., aby zrobić miejsce dzieciom i ich rodzinom. Spowiedź dla dzieci ze Szkoły Montessori przed uroczystością I Komunii będzie w sobotę od godz. 10:00.
 3. Spotkanie przedpielgrzymkowe osób udających się do sanktuarium MB Ostrobramskiej w Wilnie, odbędzie się jutro, w poniedziałek, 9 maja o godz. 19:00, w sali św. Kingi.
 4. Spotkanie formacyjne Grupy Modlitwy Ojca Pio w środę po Mszy św. wieczornej w sali św. Kingi.
 5. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na cele inwestycyjne parafii.
 6. W przyszłą niedzielę 15 maja, po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00 zapraszamy do naszego kościoła na autorski koncert Maryjny pt. Uczyń ze mnie swego sługę, krakowskiego muzyka Pawła Dudzika. Artyście towarzyszyć będą wokalistka Maria Krawczyk-Ziółkowska oraz gitarzysta Maciej Salus.
 7. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej, czyli o godz. 18:30, a w niedziele przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30. W środę nabożeństwo majowe będzie połączone z nabożeństwem do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. Po nabożeństwie codziennie z wieży naszego kościoła można usłyszeć pieśni maryjne.
 8. Na prośbę Pana Burmistrza przekazujemy następujący komunikat: Urząd Miasta i Gminy Wieliczka przypomina mieszkańcom o obowiązku złożenia deklaracji dotyczącej wszystkich źródeł służących do ogrzewania budynków. Wymóg dotyczy nowej ogólnopolskiej bazy ewidencji budynków. Ostateczny termin złożenia deklaracji upływa 30 czerwca 2022 roku. Deklaracje można złożyć w formie elektronicznej przez Internet lub papierowej w Urzędzie.
  Gmina Wieliczka prowadzi także nabór wniosków o dofinansowanie wymiany starych kotłów węglowych na ekologiczne źródła ogrzewania do końca maja 2022. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy przy ul. Limanowskiego 32 w Wieliczce.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Janina Piekuszewska Katarzyna Baran i Jerzy Olbrycht. Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Dziękujemy za wszelką pomoc oraz dobro duchowe i materialne.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.