Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela Zwykła – 25 lipca 2021 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
  • dzisiaj święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców;
  • w poniedziałek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP;
  • w czwartek wspomnienie św. Marty;
  • w sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
 2. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2, składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone tydzień temu do puszek na pomoc dla chorej Moniki – nauczycielki. Łącznie zebrano 8 909 zł 83 gr i 10 euro. Bóg zapłać.
 3. Poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00.
 4. Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach piątej rocznicy ŚDM, które odbędą się w dniach 30 lipca i 1 sierpnia br. na Campus Misericordiae w Brzegach. W programie przewidziana jest Msza św., Adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwa i koncert uwielbienia. Szczególnie zapraszamy na dziękczynną Eucharystię za ŚDM, która zostanie odprawiona w niedzielę 1 sierpnia o godz. 20:00, obok Domu Miłosierdzia w Brzegach. Szczegóły na plakatach
 5. Można się jeszcze zapisać na 41. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6-11 sierpnia. Zapisy do grupy 21 i 23 jak i zapisy na autokar, aby towarzyszyć pielgrzymom w dniu ich wejścia na Jasną Górę, przyjmowane są w sklepiku pod dzwonami w godzinach jego otwarcia.
 6. Przypominamy, że trwa nowenna dziewięciu tygodni przed uroczystością beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. W naszej parafii codziennie podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego prowadzimy krótkie rozważanie, a w każdą sobotę nowenny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30 odmawiamy różaniec z rozważaniami Sługi Bożego.
 7. W minionym tygodniu w naszej parafii nikt nie odszedł do domu Ojca, zatem pomódlmy się za wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.