Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24 maja 2020 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
  – we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera,
  – w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 2. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny. W tym dniu Ks. Daniel Żółkiewicz będzie dziękował Pan Bogu za 20 lat kapłaństwa a Ks. Krzysztof Krawczyk za 10 lat kapłaństwa. Podczas Mszy św. o godz. 10.00, będziemy modlić się do Boga w intencji obu kapłanów.
 3. Także za tydzień o 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie podczas Mszy św. nastąpi wspólne uroczyste odczytanie aktu zawierzenia swojego życia Jezusowi przez ręce Maryi. Wszystkich, którzy przez miesiąc przygotowywali się do tego aktu przez modlitwę i rozważania, zapraszamy na Mszę o godz. 18.00.
 4. Zaraz po Mszy św., ok. godz. 19.00 hymnem Akatyst, uwielbimy Boga przez Maryję, za zesłanie Ducha Świętego Pocieszyciela. Zapraszamy do udziału także w tym nabożeństwie.
 5. Uroczystość przyjęcia relikwii O. Pio w naszej parafii, która miała się odbyć za tydzień 31 maja, zostaje przeniesiona na niedzielę 21 czerwca. Liczymy, że kolejne znoszenie ograniczeń epidemicznych, pozwoli uczestniczyć w tej uroczystości większej liczbie wiernych.
 6. We wtorek 26 maja przeżywamy Dzień Matki. Wszystkie mamy zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.00.
 7. Przypominamy, że przed nami ostatni tydzień nabożeństw majowych, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę, będzie połączone z nabożeństwem majowym.
 8. W nabożeństwach liturgicznych w naszym kościele w jednej Mszy św. może uczestniczyć 90 osób. Ciągle obowiązuje nakaz noszenia maseczek, które należy ściągnąć przed przyjęciem Komunii św. Prosimy także zwrócić uwagę na porządek rozdawania Komunii św. w naszym kościele na Mszach św. w niedzielę i w tygodniu: Ci, którzy pragną przyjąć Komunię na rękę podchodzą przed ołtarz a Ci, którzy przyjmują do ust, zatrzymują się na stopniu przed prezbiterium.
 9. Muzeum Żup Krakowskich z radością zaprasza do zwiedzania wystaw w Zamku Żupnym, w tym pięknych i cennych, nowo zakupionych zabytków. Do zmroku można spacerować po dziedzińcach zamkowych.
 10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Józefę Kalinowską i Jana Barana. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.