Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

V niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 r.

 1. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci jest o godz. 17.30 a o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
  w niedziele o godz. 17.00. Składka z Gorzkich Żali przeznaczana będzie na dekorację ciemnicy i grobu Pańskiego.
 2. Dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne, które prowadzi O. Zdzisław Kijas. Program rekolekcji jest na parafialnej stronie internetowej, na plakatach w gablotach i na drzwiach wejściach do kościoła. Zachęcamy do licznego udziału w naukach rekolekcyjnych nie tylko dzisiaj w niedzielę, ale także w pozostałe dni rekolekcji. Niech ten czas przygotuje nas do głębokiego przeżycia spowiedzi świętej, która w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek i Wielką Środę tj. 4 i 5 kwietnia.
 3. Jutro, w drugim dniu rekolekcji zapraszamy do naszego kościoła chorych i cierpiących wraz z opiekunami. Spowiedź św. dla chorych będzie od godz. 14.00, a Msza św. z nauką
  i sakramentem namaszczenia chorych o godz. 15.00. Bardzo prosimy rodziny, krewnych, sąsiadów, aby pomogły chorym w tym dniu przybyć do kościoła.
 4. Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00. Do chorych z Komunią św. księża udadzą się w sobotę od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Procesja z palmami będzie na Mszy św. o godz. 10.00.
 6. Pokutna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta Wieliczki, odbędzie się również za tydzień w Niedzielę Palmową. Rozpoczniemy ją o godz. 19.00 przy klasztorze OO. Franciszkanów a zakończenie nabożeństwa przewidujemy przy pomniku nad kościołem św. Sebastiana ok. godz. 22.00.
 7. Na koncert pasyjny w wykonaniu naszego parafialnego chóru „Marana Tha” i solistów, zapraszamy do naszego kościoła dzisiaj po Mszy św. wieczornej. W programie pasyjna muzyka dawna i współczesna.
 8. Są jeszcze do nabycia przy kościele lub w zakrystii paschaliki i baranki wielkanocne. Zebrane środki przeznaczone będą na wsparcie diecezjalnej i parafialnej Caritas.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Alicja Jakubowska i Stanisław Róg. Polećmy ich oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

   Dziękujemy za wszelką pomoc oraz dobro duchowe i materialne.
   Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.