Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2021 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
  • w środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,
  • w piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
  • w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 2. Dzisiaj w ramach XXI Dnia Papieskiego, przy drzwiach kościoła zbierane są ofiary na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, z którego środki przeznaczone są na pomoc w kształceniu uzdolnionej młodzieży z rodzin niezamożnych.
 3. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele odprawiane jest codziennie o godz. 17:30. Po nabożeństwie zachęcamy także, aby pozostać na Mszy św.
 4. Spotkanie klubu seniora w środę 13 października o godz. 16:00. w sali św. Kingi.
 5. Także w środę spotkanie Grupy Modlitwy O. Pio. Bezpośrednio po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo z zobowiązaniem odmawiania modlitwy różańcowej dla członków grupy, a później spotkanie formacyjne w sali św. Kingi.
 6. Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii i w kancelarii przyjmujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych na wypominki roczne i jednorazowe. Na bocznych ołtarzach są przygotowane specjalnie kartki, na których można wypisywać zmarłych.
 7. Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła w naszej parafii odbędzie się w tym tygodniu od piątku 15 do niedzieli 17 października. Św. Michała przywitamy na Rynku Górnym o 17:30. W procesji do kościoła będą uczestniczyć kapłani, siostry zakonne, asysta, orkiestra i górnicy Kopalni Soli. Wiernych prosimy, aby w modlitewnym czuwaniu oczekiwali w kościele. Nabożeństwo różańcowe w tym dniu wyjątkowo odprawimy o 20.30. W sobotę o 11:00 Msza św. dla chorych i starszych, prosimy, aby pomóc chorym przybyć do kościoła. O 18:00 Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Przed tą Mszą świętą od godz. 17:00 będzie możliwość spowiedzi świętej W niedzielę akt poświęcenia się św. Michałowi na każdej Mszy świętej Chętni będą mogli przyjąć szkaplerz św. Michała. Na Mszy o 11:30 dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo. Msza święta pożegnania oraz poświęcenie kopii figury św. Michała dla naszej parafii o godz. 18:00. Szczegółowy plan peregrynacji jest na plakatach i na parafialnej stronie internetowej.
 8. Podczas nawiedzenia, w piątek i w sobotę na Mszach świętych, księża Michalici będą zbierać ofiary na rozwój kultu św. Michała Archanioła. Natomiast w przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca składka przeznaczona będzie na inwestycje i remonty parafialne.
 9. W ramach V Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, zapraszamy do naszego kościoła na koncert, który odbędzie się dzisiaj o godz. 19:00. Wystąpią Paulina Urbanowska (fortepian), Kamila Borzemska (flet) oraz Tomasz Soczek (organy).
 10. Pogrzebów w minionym tygodniu nie było. Zatem pomódlmy się za wszystkich wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XXIX Niedziela Zwykła – 17 października 2021 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
  • w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty,
  • w środę uroczystość św. Jana Kantego, gł. patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa,
  • w piątek uroczystość św. Jana Pawła II, gł. patrona Województwa Małopolskiego.
 2. Dzisiaj zakończenie nawiedzenia figury św. Michała Archanioła w naszej parafii. Księdzu Jarosławowi Witkowskiemu, Michalicie, dziękujemy za przybliżenie nam kultu św. Michała, modlitwę i wygłoszone Słowo Boże. Bóg zapłać. Po Mszy świętej o godz. 18:00 poświęcimy figurę św. Michała Archanioła, która pozostanie na stałe w naszej świątyni. Figurę ufundowała nasza parafianka, która pragnie zachować anonimowość. Bóg zapłać za ten dar do naszego kościoła.
 3. Różaniec za uzależnionych i o uwolnienie z nałogów w poniedziałek o 17:30.
 4. Kandydaci do bierzmowania z klas siódmych będą mieli spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej w sali św. Kingi.
 5. Korowód i bal Wszystkich Świętych dla dzieci w naszej parafii odbędzie się w sobotę 23 października. Rozpoczęcie w kościele o godz. 15:00 wspólną modlitwą, a następnie na sali św. Kingi odbędzie się prezentacja strojów i wspólny bal.
 6. Grupę Modlitwy Ojca Pio zapraszamy w sobotę na Mszę świętą wieczorną z racji 23 dnia miesiąca.
 7. Niedzielę misyjną będziemy przeżywali za tydzień 24 października. Zamiast homilii świadectwo o misjach wygłosi do nas pochodząca z Myślenic świecka misjonarka Katarzyna Jawor, która pracuje w Peru. W tym dniu przeprowadzimy zbiórkę do puszek oraz kiermasz przy kościele z którego ofiary przeznaczymy na wsparcie misji.
 8. Podczas Dnia Papieskiego tydzień temu, zebrano kwotę 7 190,00 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary, które zostały przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z rodzin niezamożnych.
 9. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele odprawiane jest codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy także do zapisywania się do Róż Różańcowych. Chętnych prosimy, aby zgłaszali się do p. Piotra Dobosza. Pan Piotr zwykle jest na Mszy świętej w niedzielę o godz. 10:00.
 10. W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych na wypominki roczne i jednorazowe. Na bocznych ołtarzach są przygotowane specjalnie kartki, na których można wypisywać zmarłych.
 11. Dzisiejsza składka z trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na inwestycje i remonty parafialne. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że w kaplicy Morsztynów zostały już zainstalowane nowe stalle. Został także naprawiony i uruchomiony zegar na wieży kościoła. W najbliższym czasie chcielibyśmy zainstalować w kościele ekrany wyświetlające pieśni.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku zostali odprowadzeni śp. zmarli Andrzej Czyżowski, Janina Wągroda, Ewa Nodzyńska, Eugenia Jania i Stanisław Dziuba. Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Dziękujemy za wszelką pomoc oraz dobro duchowe i materialne.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.