Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2020 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
  – w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona;
  – we wtorek wspomnienie św. Klary dziewicy;
  – w czwartek święto NMP Kalwaryjskiej;
  – w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
  – w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
 2. Przypominamy, że wyjazd do Częstochowy ma Mszę św. kończącą Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę odbędzie się 11 sierpnia o godz. 14.00 spod SP nr 2. Koszt pielgrzymki 50 zł. Bardzo prosimy, aby wszyscy uczestniczy pielgrzymki mieli ze sobą maski zakrywające nos i usta.
 3. Każdego dnia trwania Pielgrzymki w naszym kościele odprawiane są Msze Święte w intencjach, które przeznaczone były do omodlenia przez Pielgrzymów w grupie 21. Godziny tych Mszy Świętych podane są na Facebooku
 4. Spotkanie formacyjne Grupy Modlitwy św. O. Pio w środę po Mszy św. wieczornej w sali św. Kingi.
 5. W sobotę w Uroczystość Wniebowzięcia NMP porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godzinie 10.00 będzie Msza Święta w intencji Żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny w 1920 roku. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św.
 6. W przyszłą niedzielę 16 sierpnia nowenna z prośbami do św. Jana Pawła II po Mszy św. wieczornej.
 7. Wspólnota Nieustającego Różańca Świętego im. Św. Jana Pawła II zaprasza na Mszę Świętą w sobotę 15 sierpnia o godz. 18.00.
 8. Wszyscy z niepokojem obserwujemy w ostatnich tygodniach znaczny wzrost zachorowań na COVID-19. W związku z tym bardzo prosimy wszystkich parafian, aby zachować rygor podyktowany epidemią. Zwróćcie szczególną uwagę, aby w miejscach publicznych, w tym także tutaj w naszym kościele zawsze mieć założone maski, które przykrywają nos i usta. Na ile to możliwe zachowujcie dystans. Wszyscy, którzy się spowiadają niech zdezynfekują po swojej spowiedzi folie na kratkach konfesjonału. Prosimy, trwacie w modlitwie o ustanie epidemii, o zdrowie dla Ojca z klasztoru OO. Franciszkanów.
 9. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w naszym mieście Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wydał Komunikat. Zwraca w nim uwagę, by w przypadku objawów przeziębienia zostać w domu a w przypadku niepokojących objawów zdrowotnych niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Informuje również, że pojawia się wiele nieprawdziwych informacji, dlatego należy zwracać precyzyjnie uwagę na komunikaty Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego i kierować się tymi wytycznymi. Została uruchomiona specjalna infolinia w sytuacjach wymagających szczególnego wsparcia. Telefon 12 278 21 40. Cały Komunikat Burmistrza znajduje się w gablocie przed kościołem.
 10. 16 sierpnia odbędzie się ostatni już koncert w ramach IV FESTIWALU MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ. Wystąpi dr hab. Wacław Golonka, który wykona koncert organowy.
 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Zmarłą Helenę Cygankiewicz. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.