Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedzielę Trójcy Świętej – 4 czerwca 2023 r.

  1. W archidiecezji krakowskiej dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci nienarodzonych w poniedziałek o godz. 17:30.
  3. Nowenna do św. Michała Archanioła we wtorek po Mszy świętej wieczornej.
  4. Msza święta przy ołtarzu św. Józefa w ramach krucjaty modlitwy za młode pokolenie będzie odprawiona w środę o godz. 19:00.
  5. Uroczystość Bożego Ciała, którą będziemy przeżywać w najbliższy czwartek 8 czerwca, rozpoczniemy w naszym kościele Mszą świętą o godz. 10:00. Po Mszy świętej udamy się w procesji do czterech ołtarzy ulicami Zamkową, Rynek Górny, Sikorskiego, Powstania Warszawskiego, Mickiewicza i br. Alojzego Kosiby do Klasztoru OO. Franciszkanów. Pierwszy ołtarz na Rynku Górnym przygotowuje Cech Rzemiosł, drugi obok szybu Regis przygotowują górnicy, trzeci obok SP nr 2 i czwarty obok klasztoru przygotowują OO. Franciszkanie. W naszym kościele w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 11:30. Pozostałe Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Bardzo prosimy, aby na trasie przejścia procesji, czyli w godz. od 11:00 do 13:00 nie parkować pojazdów. Zachęcamy do licznego, ale też pobożnego udziału w procesji Bożego Ciała.
  6. Procesja z Najświętszym Sakramentem w oktawie Bożego Ciała będzie odprawiana od piątku o godz. 17:30. Po procesji nabożeństwo czerwcowe i Msza święta.
  7. Jubileuszowy – dziesiąty już koncert Solne Uwielbienie, odbędzie się w Boże Ciało 8 czerwca o godz. 19:00 na Rynku Górnym Wieliczce. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
  8. Można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do Lourdes, która odbędzie się w dniach od 10 do 17 września br. Zapisy w zakrystii, szczegółowy program na stronie internetowej.
  9. W minionym tygodniu nie było pogrzebów. Pomódlmy się za zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Dziękujemy za wszelką pomoc oraz dobro duchowe i materialne.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.