Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

XX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2022 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
  • w poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia NMP,
  • w środę święto św. Jacka prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej,
  • w sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 2. Uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy przeżywać jutro – 15 sierpnia. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości i wyzwolenia z nałogów w każdy poniedziałek sierpnia o 17:30.
 4. Nowenna do św. Jana Pawła II z racji 16 dnia miesiąca we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 5. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca, składka przeznaczona będzie na remonty i inwestycje w parafii.
 6. Dobiegła końca 42 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby pielgrzymi z Grupy wielickiej nr 21 szczęśliwie dotarli do Matki Bożej. Dziękujemy ks. Krzysztofowi Krawczykowi, Siostrom zakonnym i klerykom za przewodniczenie grupie i opiekę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim porządkowym za nieocenioną pracę, trud i poświęcenie. Tutaj trzeba wymienić: kwatermistrzynie, kierujących ruchem ulicznym, sekcję muzyczną, opiekę medyczną, wiozących bagaże. Podczas całej pielgrzymki Ci ludzie troszczyli się o to, aby pielgrzymi mogli w spokoju i bezpiecznie dotrzeć na Jasną Górę. Dziękujemy tym, którzy materialnie wsparli pielgrzymowanie grupy wielickiej. Wśród nich są: Urząd Miasta i Gminy Wieliczka, Starostwo Powiatowe, Kopalnia Soli w Wieliczce, salon samochodowy „MARIMEX”, Małopolski Bank Spółdzielczy, Zakład Pogrzebowy „KIR”, Firma „LIBERANDUM”, Pani Iwona Herian, Państwo Steg oraz wiele innych osób. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za intencje i ofiary jakie złożyli do skrzynki na ołtarzu Miłosierdzia Bożego, a także tym, którzy modlitwą i cierpieniem duchowo wspierali pielgrzymujących na Jasną Górę. Przede wszystkim dziękujemy wszystkim pielgrzymom – było ich 147 osób – którzy szli sześć dni, ale też tym, którzy szli jeden dzień oraz tym, którzy przyjechali na ostatni dzień, za ducha modlitwy, za życzliwość, wzajemną pomoc, miłość do MB i Pana Jezusa. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pójdzie nas jeszcze więcej.
 7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Teresa Kizior. Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Dziękujemy za wszelką pomoc oraz dobro duchowe i materialne.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.