Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
  • w środę święto św. Andrzeja Apostoła,
  • w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się okres Adwentu, czas radosnego oczekiwania na wcielenie Syna Bożego. Roraty w naszym kościele będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 7:00 rano i wieczorem o 18:00 dla dzieci. W sobotę roraty tylko o 7:00 rano.
 3. W czwartek Noc Nikodema, po Mszy św. wieczornej ok godz. 18:30 adoracja wynagradzająca a następnie adoracja w ciszy od 20:00 do 22:00.
 4. W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano od 7:00 do 8:00 po południu od 16:00 do 18:00. Dodatkowa Msza św. w tym dniu za zmarłych wypominanych o godz. 17:00.
 5. W sobotę Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 8:00.
 6. Do chorych z Komunią św. księża udadzą się w sobotę od godz. 9:00.
 7. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzane są obok kościoła przez dzieci i młodzież ze świetlicy św. Kingi.
 8. Poświęcone opłatki na stół wigilijny od dzisiaj są do nabycia w zakrystii.
 9. Zachęcamy, aby włączyć się w tradycyjną akcję Tytka charytatywna. W koszu przed ołtarzem są puste tytki, które trzeba wypełnić produktami o długim terminie ważności oraz środkami czystości i przekazać do zakrystii do 18 grudnia.
 10. Komunikat o wizycie duszpasterskiej (kolędzie). Wzorem ubiegłego roku, szanując wrażliwość każdego, nie chcemy na nikim wywierać presji i zmuszać nikogo do przyjęcia księdza po kolędzie. Dlatego w tym roku pójdziemy po kolędzie do tych domów i mieszkań, gdzie parafianie wyraźnie sobie tego życzą. Wszystkich, którzy chcieliby po świętach przyjąć księdza po kolędzie prosimy, aby jasno to wyrazili na specjalnie przygotowanych kartkach. Kartki te są już dostępne na bocznych ołtarzach oraz na parafialnej stronie internetowej. Wypełnione kartki prosimy przynieść do zakrystii do dnia 18 grudnia, czyli do czwartej niedzieli Adwentu włącznie. W oparciu o te dane ustalimy program wizyty duszpasterskiej i ogłosimy to w drugi dzień świat Bożego Narodzenia. Dane, które gromadzimy, zbieramy tylko i wyłączne w celu ułożenia planu wizyty duszpasterskiej. Następnie zostaną one trwale zniszczone. Poinformujcie o tym sąsiadów, szczególnie tych, którzy nie chodzą do naszego kościoła. Ten komunikat będziemy powtarzać w kolejne niedziele adwentu.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Wspólnocie śp. Tadeusza Klimka i śp. Czesława Obcowskiego. Pomódlmy w ich intencji, oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Dziękujemy za wszelką pomoc oraz dobro duchowe i materialne.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.