- W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
- w poniedziałek święto ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej),
- w czwartek wspomnienie św. Agaty. dziewicy i męczennicy,
- w piątek wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
- Zgodnie z zarządzeniem ks. Kardynała Grzegorza Rysia dzisiejsza składka w całości zostanie przekazana na wsparcie dla Kijowa.
- Rozpoczynają się ferie zimowe, kancelaria parafialna przez te dwa tygodnie będzie czynna we wtorek od 16.00 do 17.30, w piątek od 18.30 do 19.30 i w sobotę od 9.00 od 10.00.
- Święto Ofiarowania Pańskiego, w poniedziałek 2 lutego, jest dniem życia konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobach konsekrowanych. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 17.00 i 18.00. Gromnice będziemy poświęcać podczas każdej Mszy św., gromnice można nabyć dzisiaj i jutro w zakrystii. Składka z tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
- Nowenna do św. Michała Archanioła we wtorek po Mszy św. wieczornej.
- W ramach krucjaty modlitwy za młode pokolenie, rodziców i wszystkich, którym leży na sercu los dzieci i młodzieży zapraszamy na Mszę św. przy ołtarzu św. Józefa w środę o godz. 19.00.
- Noc Nikodema – adoracja w ciszy w czwartek od 20.00 do 22.00.
- W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy od 7.00 do 8.00 rano i po południu od 16.00 do 18.00. Msza św. za zmarłych wypominanych w naszej parafii o godz. 17.00.
- Na Mszę św. wynagradzającą zniewagi i bluźnierstwa przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP zapraszamy w sobotę o godz. 8.00.
- Przypominamy, że trwają zapisy na nocne czuwaniu modlitewne przed wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze, które odbędzie się dla naszej parafii w nocy z 20 na 21 lutego. Szczegółowy program czuwania podamy w późniejszym terminie. Zapisy w zakrystii i w sklepiku pod dzwonami. Koszt wyjazdu na czuwanie 100 zł. Jeśli ktoś planuje wyjazd na czuwanie prosimy nie odkładać zapisu na ostatnią chwilę, ponieważ autobusy trzeba zamówić dużo wcześniej.
- W tym tygodniu ukończyliśmy odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów przed kapłanem. Dziękujemy za wspólną modlitwę, przyjęcie błogosławieństwa i rozmowę. Chcemy zapewnić, że naszymi modlitwami otaczamy także tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć księdza. Dziękujemy także za złożone z tej okazji ofiary, które w części już przekazaliśmy na potrzeby archidiecezji, w tym na Fundusz Bratniej Pomocy Kapłańskiej, misje, Uniwersytet Papieski JPII i inne cele kościoła krakowskiego. Za dwa tygodnie w niedzielę 15 lutego o godz. 10.00 odprawimy Mszę św.za wszystkich których odwiedziliśmy po kolędzie.
- W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Mikrut … Pomódlmy się za niego i za wszystkich naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.
Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne.
Parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.
