- W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
- w poniedziałek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła,
- w piątek święto św. Tomasza apostoła,
- w sobotę święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
- Msza św. w ramach krucjaty modlitwy za młode pokolenie przy ołtarzu św. Józefa w środę o godz. 19.00.
- Noc Nikodema – adoracja w ciszy w czwartek od 20.00 do 22.00.
- W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy od 7.00 do 8.00 rano i po południu od 16.00 do 18.00. Msza św. za zmarłych wypominanych w naszej parafii o godz. 17.00.
- W pierwszą sobotę Godzinki o NMP o godz. 6.30. Msza św. wynagradzająca za zniewagi i bluźnierstwa przeciwko Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 8.00. Do chorych z Komunią św. księża udadzą się od godz. 9.00.
- W okresie wakacji zmieniają się godziny urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek od 16.00 do 17.30, w piątek od 18.30 do 19.30 i w sobotę od 9.00 do 10.00.
- Serdecznie zapraszamy do udziału w 46. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6-11 sierpnia br. Zapisy rozpoczną się od przyszłego tygodnia. Ogłaszamy to już dzisiaj, aby osoby, które wyjeżdżają na urlop, a wybierają się na pielgrzymkę zaplanowały sobie czas.
- Z serdeczną prośbą przypominamy, że kościół jest domem Boga i miejscem szczególnej obecności Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Dlatego wchodząc do świątyni, starajmy się wyrażać nasz szacunek nie tylko modlitwą i zachowaniem, ale również godnym strojem. Prosimy, aby ubiór był wyrazem naszej czci dla Boga oraz troski o atmosferę modlitwy. Niech sposób naszego ubierania będzie świadectwem wiary i przypomnieniem, że uczestniczymy w spotkaniu z Panem. Dziękujemy za zrozumienie i wspólną troskę o zachowanie należnego szacunku dla świętego miejsca.
- W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Wojciech Seremet, Kazimierz Lachman i Paweł Litewka. Pomódlmy się w ich intencji i za wszystkich naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.
Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne.
Parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.
